Coneix les noves instal·lacions de Creixen Terrassa

Després de les reformes la nostra escola és més accessible, moderna i oberta a tothom

25.01.2021 Notícies
Ja tenim el vídeo definitiu sobre les reformes realitzades a la nostra escola. Després d’un any atípic on vam haver de deixar les aules per continuar les classes en línia, aquest any tota la comunitat educativa vam començar el curs il·lusionada i amb energies renovades estrenant noves instal·lacions.
Aquesta actuació era una prioritat pel nostre centre i per Creixen Educació. Com ja vam explicar en l’anterior notícia, la reforma ha estat un repte ja que ha calgut fer-la tot tenint en compte que es tracta d’un edifici històric i catalogat. S’han respectat i posat en valor tots els elements modernistes del nostre centre, tant característics del patrimoni arquitectònic de Terrassa. Una dificultat afegida a la realització de les obres va ser dur-les a terme durant el confinament.
Finalment, el resultat ha estat una escola completament canviada i adaptada a la normativa, fent-la més accessible, moderna, segura i oberta a tothom. Entre altres, s’han canviat els accessos principals del centre, el vestíbul, les zones comunes com ara els patis i els equipaments esportius, així com totes les instal·lacions de l’ESO. Les reformes també ens ha permès seguir apostant per la innovació i la tecnologia aplicada a les aules. El disseny ha donat prioritat a fer els espais moderns, funcionals i propers, donant més color al nostre centre. Us convidem a descobrir com ha quedat l’escola en el nostre vídeo!
Noves aules Creixen Terrassa

Articles Relacionats